Чому гниє рамка лобового скла, а це найдорожчий ремонт кузова
Рамка лобового скла — одна з найдорожчих і складних «кузовних» проблем. Однак камені і ржа здатні знищити її за кілька років, змушуючи автовласника пускатися в кредитну карусель і навіть йти на заміну автомобіля. Виявляється, таку біду нескладно попередити, інформує Ukr.Media.
Отже, маленький скол, а часом, і просто ціла фарба, раптом починає спучуватися, утворюючи спочатку міхур, а потім і моторошний іржавий острів на кузові. Нічого незвичайного: перед нами класичний "жук" — внутрішня корозія деталі, викликана пошкодженням лакофарбового шару. У нас таким нікого не здивувати, адже клімат і старання дорожників не проходять даром. На будь-якій деталі це лікується: спеціальним наждачним кругом, іменованим корал, знімається верхній шар, ржа вичищається, потім ґрунт, шпаклівка, ґрунтовка, фарба. Звичайний ремонт.
Правда, є один кузовний елемент, який куди складніше, а отже, і дорожче — рамка лобового скла. Але ж вона надзвичайно схильна до таких хвороб: камені в неї прилітають регулярно, а там де природа "недоробила", допоможе майстер-установник "триплексу". Так, саме його праця в трьох випадках з чотирьох є першоджерелом всіх проблем.
На всіх сучасних автомобілях лобове скло вклеюється: спочатку це роблять на заводі, а потім вже майстри при заміні. Здавалося б, що складного: струною зрізається старий клей, скло витягують, а на його місце встановлюють нове. Але саме на цій ділянці виникає найбільше помилок, що призводять до подальшого руйнування рамки лобового скла.
Річ у тім, що перед установкою нового скла, потрібно нанести новий клей, а старий — акуратно зрізати. Досвідчений майстер в якісній майстерні зробить цей спеціальним інструментом, який не зашкодить тонкий лакофарбовий шар, а ось в СТО "у нас кращі ціни" — викруткою або тим, що попадеться під руку. Викрутка акуратно робити це не стане, роблячи глибокі подряпини, одну за одною, а вже води в місці стику скла і кузова вистачить завжди. В результаті такий ремонт стане причиною нового, куди більш дорогого і складного.
Рамку лобового скла неймовірно складно знайти на розборці — їх або немає зовсім, або вони вже сильно пошкоджені, та й в магазині особливо не купити. Рідкісна деталь. Тому ремонт зазвичай виглядає наступним чином: в кузовному цеху "вживляють" частину, вирізаючи пошкоджений шматок. Природно, рівно і акуратно, як з заводу, це зможе зробити тільки ювелір. І ціна за таку роботу — точно буде відповідною.
Кожному з автовласників доводилося міняти лобове скло: камені, мікротріщини і перепади температур, а у деяких щасливчиків навіть глобальна затертість рано чи пізно веде в спеціалізоване СТО або дилерський центр. Вибираючи майстерню, потрібно уважно прочитати відгуки, порадитися з колегами і тільки потім ставити підпис, віддаючи свою машину на ремонт. Інакше можна спровокувати дуже дорогий ремонт.
Джерело: ukr.media