В Україні змінили правила виплат сім’ям загиблих військових: що треба знати

Українським військовослужбовцям, що отримали інвалідність в результаті бойових дій, або рідним полеглих військових буде легше отримати грошову допомогу від держави. Заявки можна буде подавати в Дії та в Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук. Відповідні зміни до порядку призначення та виплати допомоги відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” Кабінет міністрів вніс 24 вересня.

Тепер заявники звертатимуться по призначення та виплату одноразової грошової допомоги до Міністерства у справах ветеранів. При цьому заява може подаватися через найближчий ЦНАП, або в електронному вигляді:

через Єдиний державний реєстр ветеранів війни; портал державних послуг Дія.

Рішення про призначення та виплату одноразової грошової допомоги буде прийматися Мінветеранів. Якщо заяву буде схвалено, кошти одноразової грошової допомоги будуть переховуватись на банківський рахунок одержувача.

Виплати сім’ям померлих воїнів: хто має право

Право на отримання грошової допомоги за загиблого військовослужбовця мають його родичі, крім тих, хто не проживає в Україні або був засуджений за державну зраду, колабораційну діяльність чи пособництво агресору. Зокрема право на виплати мають:

батьки загиблого; одне з подружжя; діти віком до 18 років (включаючи усиновлених або зачатих до смерті військовослужбовця); утриманці загиблого (члени сім’ї, які перебували на повному утриманні загиблого або отримували від нього основну фінансову допомогу).

Також, згідно із законодавством, допомогу можуть отримати повнолітні діти до 23 років, які перебувають на навчанні та отримували аліменти, а також брати, сестри та онуки, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років і перебували на повному забезпеченні загиблого. Важливо зазначити, що допомога розподіляється рівними частинами між усіма членами сім’ї, які мають на неї право.

Розмір грошової допомоги залежить від обставин загибелі військовослужбовця:

15 мільйонів гривень виплачується, якщо військовослужбовець загинув під час бойових дій на фронті; 2,15 мільйона гривень (750-кратний прожитковий мінімум) виплачується у разі загибелі військовослужбовця, якщо він не був оформлений у жодній із військових структур або загинув не в бойових діях.

Топ-новини зараз:

• У соцмережах висміяли нову "дату завершення війни" від нумерологів
• Удача відвернеться від деяких знаків зодіаку цього тижня
• Telegram розкриватиме дані користувачів за запитом спецслужб
• Бійці ГУР звільнили руїни Вовчанського агрегатного заводу, – ЗМІ

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *