Росія балістики б’є з Криму: скільки це триватиме
Російські загарбники сьогодні били по Україні ракетами повітряного та наземного базування, в тому числі “Іскандерами” – з окупованого Криму. Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук вважає, що цю практику ворог буде застосувати, поки півострів залишається під контролем РФ.
“Що стосується “Іскандерів і акваторії Чорного моря, тут є два таких важливих моменти. Так, ворог продовжує використовувати тимчасово окупований Крим як майданчик для запуску балістики. І на жаль, це триватиме доки ми не звільнимо цю територію. Так, звісно, ці ракети швидкі, але у будь-якому разі – чим більше відстань, тим більше вони знаходяться у повітрі та тим легше їм протидіяти. Тобто, є більше часу на реагування”, – сказав Плетенчук в етері Новини-Live.
Він також звернув увагу на важливий момент – морські платформи ворог фактично не застосовує для завдання ударів по України.
“Тобто, тут тактика ворога залишається незмінною. Фактично, маючі 8 носіїв крилатих ракет в акваторії Чорного моря, він здебільшого їх застосовує виключно під час комбінованих атак, а не як самостійний вид озброєння. І виключно для того, щоб навантажити українську ППО. Й ця практика триває фактично місяцями…”, – додав Плетенчук.
Він уточнив, що окупанти використовують морські платформи, здебільше, як відволікаючий маневр, й роблять це обережно – фактично, не виходячи в акваторію Чорного моря.
“Що стосується повітряного простору в Азово-Чорноморському регіоні – на жаль, російська авіація продовжує там домінувати. Це факт, це треба казати вголос. Вони не можуть підійти близько до узбережжя, але проте стратегія у повітрі – не є виключенням. Вони бояться підходити близько й тому використовують для пусків стратегічну авіацію. Раніше вони підходили ближче, мінували акваторію. Використовували інші типи літаків, наприклад, наприклад тактичну авіацію…”, – розповів речник.
Він додав, що втративши над Чорним морем бомбардувальник Су-24, окупанти припинили практику застосування таких літаків на певній території.
“На жаль, поки ми не матимемо інструмента, який дозволить вражати озброєння ворога, яке працює з далекої відстані, ми матимемо й надалі проблеми з цим (домінування авіації)”, – наголосив Плетенчук.
Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →
Читайте vesti-ua.net в Google News
Источник: www.vesti-ua.net