Індія – другий за обсягом постачальник заборонених технологій для РФ, – Bloomberg

Індія стала другим за величиною постачальником критичних підсанкційних технологій у Росію, таких як мікрочіпи, мікросхеми і верстати. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на заяви американських і європейських чиновників.

Так, індійський експорт мікрочіпів, мікросхем і верстатів перевищив 60 мільйонів доларів у квітні та травні, що приблизно вдвічі більше, ніж у попередні місяці цього року, і зріс до 95 мільйонів доларів у липні. За цим показником Індію випереджає тільки Китай.

“За словами чиновників, згідно з останніми даними, майже п’ята частина секретних технологій, що надходять у російський військово-промисловий комплекс, потрапляє туди через Індію”, – пише видання.

Як зазначає Bloomberg, експорт більшості товарів подвійного призначення безпосередньо в Росію заборонений, тому вона змушена купувати їх у третіх країнах – іноді у дочірніх компаній західних фірм або мереж посередників.

При цьому в міру того, як західні союзники намагаються обмежити деякі з цих маршрутів – через Туреччину і ОАЕ – з’являються нові центри. До них, за словами обізнаних джерел, належать Індія, Малайзія і Таїланд. За словами чиновників, ключовим фактором цього зсуву є величезний запас рупій, накопичений Росією від продажу нафти.

Таке посилення співпраці з Росією зробило Індію останніми місяцями об’єктом уваги санкційних агентств Європейського союзу і США. Так, у липні заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо написав листа високопоставленим чиновникам Конфедерації індійської промисловості, в якому попередив про санкційні ризики для індійських компаній та банків, що ведуть бізнес із російським ВПК.

Топ-новини зараз:

• Вперше ЄС видав візи дезертирам із Росії, один із них воював в Україні — BBC
• Польща та країни Балтії попередили Путіна, що з ними краще не зв'язуватися
• Життя зміниться кардинально: що означає побачити на годиннику 11:11 – пояснення
• Кому із знаків зодіаку пощастить у вихідні 12-13 жовтня: хто потрапив до списку щасливчиків

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *