У окупантів з’явився “сіткомет”: полює на українські БПЛА

Російські окупанти показали роботу квадрокоптера, який оснащений системою боротьби з безпілотниками за допомогою сітки, яка вистрілюється у бік іншого БпЛА. Систему назвали “Сеткомёт”, вона дозволяє перехоплювати дрони типу Mavic та є безпечною альтернативою тарана, який теж використовується у “повітряних боях”, пише Defense Express.

“І хоча з максимальною долею вірогідності мова йде про результат діяльності окремих, як їх називають у РФ – ентузіастів, до цього рішення необхідно придивитись. Зокрема не виключено, що такі системи у ворога будуть ширитись. Тим більше, що мова не йде про спеціалізований дрон, а про підвіс до такого ж Mavic-а, зі стандартною активацією через вмикання підсвітки. Тобто такою системою можливо оснастити будь-який дрон”, – пояснюють аналітики.

У виданні наголосили, що такий метод боротьби з квадрокоптерами став, швидше за все, одним з перших, який намагалися застосовували одразу з масовою появою дронів.

Russian anti-drone system: NetkometThe system is installed on an interceptor drone, which flies up to the enemy drone from above and throws a special net at it, which entangles the propellers and causes a subsequent uncontrolled fall. pic.twitter.com/WPhPiCewAX

— Clash Report (@clashreport) June 23, 2024

“Але досі він залишається лише одним із варіантів методів боротьби та не став ультимативною відповіддю на загрози. Навіть попри те, що за цей час були розроблені рішення із наземними “гарматами”, дронами-перехоплювачами, справжніми повітряними тралами тощо”, – додали у Defense Express.

Крім того, в дописі, де було опубліковано відео використання дрона із системою “Сеткомет” зазначається, що є велика загроза “дружнього вогню”, тому “полювання” варто проводити у взаємодії з “сусідами”.

“На додачу, використання такої системи вимагає окремих навичок й тому її використання краще довірити окремому розрахунку БпЛА”, – підкреслили у публікації.

Топ-новини зараз:

• Надбавки до пенсій: хто може претендувати на доплати
• Без візиту до лікаря: як отримати е-рецепт дистанційно
• У Києві у багатоповерхівці зірвався ліфт, у якому їхала пенсіонерка
• Назви не відповідають "стандартам": Рада планує перейменувати 83 населені пункти

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Источник: www.vesti-ua.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *