Навіщо далекобійники їдуть близько один до одного “паровозиком”

Часто на трасі можна побачити таку картину — їде кілька фур дуже близько одна до одної. Обігнати їх реально дуже складно, тому що вони їдуть майже впритул і обгін має бути всієї колони, та й зазвичай всього дві смуги і щільна "зустрічка". Водії таку колону називають "паровозиком", легковики обігнати їх ще можуть. А от для водіїв легкого комерційного транспорту такі обгони складні. Тож навіщо водії фур так роблять, інформує Ukr.Media.

Почнемо, мабуть, зі статистики. Якщо легковому автомобілю потрібно зовсім небагато часу, щоб обігнати фуру (звісно, багато залежить від об'єму двигуна і самого автомобіля). Але в середньому для легковика це від 5 до 10 секунд (рідко до 15). То фурі, щоб обігнати іншу фуру, мінімум потрібно близько 20-25 секунд (у складних ситуаціях цей інтервал може збільшитися до 30 секунд). Тому далекобійник повинен прораховувати дорогу далеко наперед.

Перша, і напевно найпоширеніша причина — це затор попереду. Зазвичай такі фури збираються одна з одною не навмисно. Просто легкові машини їх обганяють, а от обігнати фурі іншу фуру дуже складно. Особливо якщо дорога всього двосмугова, а на зустрічній смузі дуже щільний трафік. Легковик ще може швидко проскочити, однак "великовантажівці" потрібно набагато більше часу. Ось вони і плентаються один за одним, хотілося б обігнати, але обставини не дозволяють.

Ви скажете — зрозуміло, обігнати не можеш, але навіщо притискатися один до одного, причому так, що туди не може влізти навіть легковик.

І тут пояснення дуже просте. Якщо попереду фура йде повільно, потрібно до неї притиснутися на коротку відстань, щоб швидко зробити маневр обгону.
Інакше якщо будеш плентатися далеко, тобі потрібен час, щоб догнати автомобіль, що йде попереду, а потім його обігнати. А от чим ближче, тим швидшим буде обгін.

Зараз багато фур достатньо швидкохідні, нерідко можна побачити, коли вони пересуваються зі швидкостями 90-110 км/год. І ось на таких швидкостях також можуть збиратися "паровозики" із фур. Причому обігнати їх ще складніше, адже швидкість вища.

Роблять вони це банально через економію палива. Зазвичай кабіна фури йде прямокутна, та ще й сам причіп зазвичай високий, це дуже сильний опір набігаючому повітрю. А от якщо попереду йде швидкохідна фура, якщо триматися ззаду неї на певній відстані, то ви потрапляєте в так званий "мішок". Це відстань "розрідження", де немає великого опору повітря. Економії можна досягти 7% палива. Якщо вдало пристроївся, можна так проїхати більшу частину шляху і заощадити чимало палива.

Для тих, хто не знав, майже у всіх далекобійників є рації, це можна сказати "своє таке спілкування" у закритому каналі. І є така думка в інтернеті — що далекобійники притискаються близько один до одного тільки через те, щоб був кращий прийом, спілкування без перешкод. Це не зовсім так, навіть раніше, коли рації були не такі сучасні, як зараз, відстань у кілька кілометрів між фурами була легко доступна. Тож притискатися через спілкування по рації ніхто не буде.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *