Американці розсекретили свій водневий суперкар Hyperion XP-1 — 1600 кілометрів на одному заряді

Американський автовиробник днями представив новий "суперкар" з водневим двигуном, який може проїхати понад 1600 кілометрів без дозаправки, інформує Ukr.Media.

За заявою виробника, XP — 1 від компанії Hyperion розганяється від нуля до 100 км на годину за приголомшливі 2,2 секунди, вміючи при цьому розвивати швидкість до понад 355 км на годину — і єдине, що він випускає, — це водяна пара.

Високотехнологічний родстер з повним приводом і триступеневою трансмісією — продукт мало не десятирічної розробки.

Коли автомобіль у 2022 році зійде з конвеєра, він приєднається до кількох інших авто на ринку, що мають водневий двигун, серед яких Honda Clarity, Toyota Mirai і Hyundai Nexo.

Наявні у машини аеродинамічні елементи за відкидними дверима допомагають їй при проходженні поворотів на високій швидкості, а також виконують роль сонячних батарей, які можуть змінювати положення відповідно до траєкторії руху Сонця.

Всередині салону є 250-сантиметровий вигнутий екран, що забезпечує безконтактне управління жестами, А скляний купол, розташований по периметру, відкриває 360-градусний огляд на те, що відбувається за межами салону авто.

Пересувається на водні, XP — 1 працює безшумно в порівнянні з новітніми газовими двигунами. При цьому для його дозаправки потрібно всього кілька хвилин — набагато швидше, ніж години, які потрібні електрокарам від Tesla для їх повної зарядки.

Автомобілі, що працюють на водні, також менш вибагливі в холодну погоду, ніж їх електричні аналоги.

Крім того, XP-1 зберігає паливо в баках з вуглецевого волокна, а не в здоровенній літій-іонній батареї.

Це — і наявне легке карбоново-титанове шасі знижує його вагу 1030 кг.

Hyperion не розголошує ціну XP-1, але вона, швидше за все, буде шестизначною.

На відміну від викопного палива, водень — це досить доступний матеріал, він поновлюваний і не виділяє оксид вуглецю та інші шкідливі викиди.

Однак слід зауважити, що відділення водню від кисню — трудомісткий процес, що вимагає невідновлюваних ресурсів, таких як вугілля або природний газ. Ця особливість значно підриває його привабливість як екологічно чистої альтернативи.

Водень також легко запалюється. Однак генеральний директор Hyperion Анджело Кафантаріс стверджує, що каліфорнійській компанії вдалося розв'язати проблему безпеки.

  • "Ви можете скинути наші баки з будівлі або розстріляти їх з потужної гвинтівки. Вони не розірвуться", — сказав він.

Але як би там не було, через летючість водню його вельми складно транспортувати.

І хоча XP — 1 неймовірно ефективний, у якусь мить його все ж буде потрібно заправляти.

В цей час в Північній Америці всього близько 75 водневих заправних станцій, і більше ніж половина з них знаходяться в Каліфорнії.

Hyperion заявляє, що в найближчі роки вони планують побудувати цілу мережу станцій.

Однак ви навряд чи побачите XP — 1 на стоянці вашого супермаркету найближчим часом. Спочатку компанія збирається випустити обмежену кількість автомобілів — лише 300 штук.

За словами Кафантаріса, головною їх метою є просування водню як безпечного і ефективного джерела палива.

  • "XP-1 був частково розроблений для використання як навчальний посібник для мас", — говорить Кафантаріс. — Аерокосмічні інженери давно усвідомили переваги водню як найпоширенішого і легкодоступного елемента у Всесвіті, і тепер з цим автомобілем споживачі відчують його виняткову цінність.»

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *